Strona główna Referencje Kontakt
Kompleksowa budowa domów jednorodzinnych pod klucz - Warszawa

 
Budowa krok po kroku
Jak wybrać odpowiednią działkę?
Projekt domu gotowy
czy na indywidualne zamówienie
Formalności do pozwolenia na budowę
  Technologie budowy domów
Finansowanie budowy
Budownictwo zrównoważone -
domy energooszczędne
Tanie ogrzewanie, nowoczesne źródła ciepła
Ogrzewanie podłogowe i scienne
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją 
Budynek inteligentny
 

 

 

 

Technologie budowy domówVERTIS Construction oferuje Państwu realizacje obiektów w każdej dostępnej technologii na rynku. Uwzględniając oczekiwania i wymagania Inwestora, pomagamy dobrać rozwiązanie najlepiej sprawdzające się w danym zamierzeniu inwestycyjnym. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę wybranych metod budownictwa.

                                        

Technologia murowanaNajbardziej tradycyjna i popularna technologia budowy domów w Polsce. Domy murowane to domy na pokolenia, są wytrzymałe, niepalne oraz odporne na działanie pleśni, owadów i gryzoni. Konstrukcje murowane umożliwiają uzyskanie znacznych rozpiętości stropów, co daje praktycznie nieograniczone możliwości architektoniczne oraz dowolność w aranżacji wnętrza. Ze względu na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są mury, wyróżnić można ściany: ceramiczne, z gazobetonu (beton     
                                         komórkowy), silikatowe i keramzytowe.


                                        

Technologia prefabrykowanaW celu usprawnienia procesu budowy, skrócenia czasu jego realizacji, a tym samym obniżenia kosztów wykonawstwa, w technologii prefabrykowanej wszystkie elementy domu zostają przygotowane w fabryce i jako gotowe prefabrykowane części przyjeżdżają na plac budowy. Montaż gotowych elementów zajmuje nie dłużej niż 14 dni i po tym okresie dom stoi gotowy do dalszych prac wykończeniowych. W zależności od wymagań, elementy ścian, stropów i dachów mogą być przygotowane w różnym stopniu zaawansowania. Przy prefabrykacji modułowej - fabrycznie
                                         przygotowane są już całe moduły przestrzenne domu, co pozwala skrócić czas
                                         realizacji nawet do 2-3 dni.


                                        

Technologia szalunku traconegoDomy wykonane w tej technologii powstają z trwałej, betonowej konstrukcji, odpowiednio wzmocnionej zbrojeniem. Jako element szalunku najczęściej wykorzystuje się bloczki styropianowe, zestawiane jak klocki Lego, dzięki czemu konstrukcja powstaje niezwykle szybko. Ściany budynku tworzą zatem elementy styropianowe, odpowiednio uzbrojone i wypełnione wewnątrz betonem. Po związaniu mieszanki powstaje rdzeń żelbetowy (element konstrukcyjny budynku) ocieplony z dwóch stron styropianem, a tym samym o wysokich parametrach izolacyjnych i bez występowania mostków termicznych. Grubość rdzenia wynosząca od kilku do kilkunastu cm pozwala wznosić budynki do 25 m wysokości. Prosta realizacja nie wymaga zatrudniania dużej liczby robotników i ponoszenia wysokich kosztów związanych z transportem materiałów czy wywozem gruzu.

                                        

Technologia szkieletowaDomy w technologii szkieletowej powstają w oparciu o szkielet drewniany lub stalowy, będący wyjątkowo trwałą i szybką w montażu konstrukcją. Od momentu przygotowania fundamentów, uzyskanie stanu surowego zamkniętego jest możliwe już w 14 dni. Technologia szkieletowa pozwala szybko zrealizować marzenie o swoim domu, a jednocześnie jest bardziej dostępna poprzez niższe koszty realizacji. Do budowy drewnianych domów szkieletowych wykorzystuje się wyselekcjonowane gatunki drewna, czterostronnie strugane, przemysłowo suszone oraz odpowiednio zaimpregnowane chemicznie. W przypadku domów powstających na lekkiej konstrukcji stalowej – szkielet nośny stanowią wyjątkowo sztywne i wytrzymałe elementy wykonane z zimnogiętych, ocynkowanych kształtowników stalowych.

                                        

Domy z baliO domach wykonanych z bali mówi się, że mają "klimat". Są one trwałe oraz niezwykle ciepłe i zdrowe ze względu na właściwości samoregulacyjne drewna, które pochłania lub oddaje część wilgoci zawartej w powietrzu, tworząc wewnątrz pomieszczeń specyficzny, sprzyjający człowiekowi mikroklimat. Domy z bali maję niezwykłą estetykę, są przyjazne środowisku oraz jednoczą ludzi z otaczającą przyrodą. Budowane z najlepszych gatunków drewna iglastego stanowią najbardziej cenioną i najszlachetniejszą technologię budowy wśród domów o konstrukcji drewnianej. Do budowy używa się bali okrągłych o grubości od 16 do 32 cm, naturalnie okorowanych lub wytaczanych. Nowością są konstrukcje imitujące bale pełne, składające się z desek wypełnionych wełną mineralną bądź pianką poliuretanową.


Bezpłatną dokładną wycenę kosztów budowy swojego domu mogą Państwo uzyskać, kontaktując się z nami drogą telefoniczną: +48 517 773 733 lub e-mailową: biuro@vertis-construction.pl bądź poprzez wypełnienie i przesłanie formularza.

 
 

 
 

VERTIS Construction
ul. Św. Jacka Odrowąża 15, 03-310 Warszawa
tel:
+48 517 773 733
Copyright 2011 Vertis Investment Solutions Warszawa - Kompleksowa budowa domów jednorodzinnych pod klucz
Google+